Jednou za čas se dostanu do situace, kdy je toho prostě moc. Požadavky klientů se valí a nestíhám. Je na čase opět vyřešit další škálování byznysu. Ve firmách se to řeší najmutím dalších zaměstnanců. U freelancera nemožná věc. Nejsou na to peníze, není na to čas a je velké riziko, že ten nový člověk toho podělá příliš mnoho.

Řeším to automatizací. V současné době různé softwary zastávají tyto funkce:

  • účetní, ekonom – má na statosti kdo, kdy, co a jak platí, a jestli to vydělává / prodělává, jak to bylo loni apod. (2 aplikace)
  • analytik asistent – sleduje jak se vyvíjí návštěvnost webů klientů a různé seo faktory; z jeho práce sestavuji report a doporučení klientům (3 různé aplikace)
  • kontrolor – hlídá výstupní kvalitu a provozní údaje webů. Vyjma testů při dokončování práce běží na každém webu řada průběžných kontrol. (3 aplikace)
  • manažer/sekretářka – hlídá workflow, úkoly, měří čas a peskuje: Jak dlouho už píšeš ten článek? To není placená klientská práce! Máš dělat tuhle zakázku! HNED! (2 aplikace)

Takže se dá říct, že nás tu dělá 5. Když se podívám na práci některých konkurenčních firem, mají v pěti lidech zhruba stejnou produktivitu, jako já s bandou robotů. A hádejte, o kolik je levnější provoz robotů (vč. placených služeb), než plat lidských zaměstnanců? Ve výsledku mám nižší sazbu, než konkurence a lepší výsledky. Robotům totiž nic neunikne. Konkurují mi tak jen šikovní Freelanceři, ale ty mám rád. Je to docela motivující konkurence.

Aktualizace, červen 2014:

Na pozici asistenta analytika byl nově nasazen Piwik. Google Analytics jsou sice fajn, ale nad Piwikem má člověk plnou kontrolu a může měřit přesně co chce. Na druhou stranu musí přesně vědět co chce změřit. To je asi největší háček.